Vargina stiprus kosulys, lyg atrodo tuoj vemsite: galimos priežastys ir gydymas

Vargina stiprus kosulys, lyg atrodo tuoj vemsite: galimos priežastys ir gydymas

Išsitirk alergiją vos už 59.00 eur

Molekulinis alergijos kraujo tyrimas nustatantis įsijautrinimą 98 alergenams (IgE), kurie sukelia 95% greitojo tipo alerginių reakcijų.

Allergomedica laboratorijos specialistai

Kada verta apsilankyti pas daktarus

Skambinti gydytojui nereikėtų, jeigu sunkus kosulys pasireiškė vos kartą. Kreiptis medicininės pagalbos reiktų tuo atveju, jeigu sunkus, lėtinis kosulys iki vėmimo per savaitę ar dvi nesilpnėja.

Tačiau į gydytojus reiktų kreiptis nedelsiant, jeigu pasireiškia bet kuris iš šių simptomų:

  • Atsikosėjimas krauju (atkosėti skrepliai nebūtinai bus ryškiai raudoni. Jie gali būti ir su tamsiai violetinės ar tamsiai rudos spalvos priemaišomis).
  • Sunkus kvėpavimas, kurio neišeina palengvinti nereceptiniais vaistais.
  • Greitas, dažnas, neritmingas kvėpavimas.
  • Mėlynuoja lūpos, veidas ar pirštų galiukai.

Krūtinės rentgenas

Jei negalite skubiai patekti pas savo gydytoją, turėtumėte nedelsiant keiptis į artimiausią greitosios pagalbos skyrių.

Gydymas namų sąlygomis

Prieš apsilankant pas gydytoją galite sau padėti keletu būdų, kuriuos galima atlikti tiesiog namuose. Žinoma, gydymo priemonės priklauso nuo kosulio priežasties.

Naminės gydymo priemonės

Jei kosulys pasireiškia po valgio, pvz., įtariate GERL ar refliuksą, galima pamėginti išgerti rūgštingumą mažinančių vaistų. Tačiau jeigu rėmuo yra toks stiprus, kad sukelia stiprų kosulį, ar skausmą kurio nepavyksta sušvelninti vaistais, būtinai apsilankykite pas gydytoją.

Rūkantiems, kuriuos vargina ilgalaikis kosulys, pirminė pagalbos priemonė turėtų būti metimas rūkyti. Rūkymas gali ne tik sukelti, bet ir dar labiau sustiprinti kosulį. Be to, nekontroliuojamas kosulys gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Jeigu nepavyksta mesti rūkyti savarankiškai, visada galite paprašyti pagalbos savo gydytojo.

Jei kosulį sukelia infekcija, galite pabandyti šias priemones:

  • Gerkite daugiau skysčių (vartokite medų ar gurkšnokite šiltus skysčius (arbatas, sultinius)).
  • Ilsėkitės.
  • Laikinai venkite užsiimti sportine veikla.
  • Naudokite nereceptinius kosulį slopinančius vaistus.
  • Pabandykite įtrinti krūtinę tepalu, kurio sudėtyje yra mentolio.

Jeigu savaitę ar ilgiau naudojamos naminės priemonės kosulio nenumalšina, dar blogiau – jis tik stiprėja, būtinai kreipkitės į gydytoją. Taip derėtų elgtis ir tuomet, jei įtariate astmą – alerginiai tyrimai ir atitinkamos gydymo priemonės leis sumažinti Jus varginantį kosulį.

Gydymas

Sunkaus kosulio gydymas yra susijęs su jo sukeltos būklės suvaldymu. Jei namų gydymo priemonės neveiksmingos, gali prireikti šių gydymo priemonių:

  • Antibiotikų infekcijai numalšinti (TIK prieš tai apsilankius pas gydytoją).
  • Receptinių kosulį slopinančių vaistų.
  • Receptinių refliuksą slopinančių vaistų.
  • Alergenui specifinės imunoterapijos, pašalinančios alergijos priežastį. Jos taikomos tuomet, kai įtariama astma ir atliekami molekuliniai alergijos tyrimai.
  • Nosies gleivinės paburkimą mažinančių vaistų (dekongestantų) ar antihistamininių, alerginius simptomus slopinančių, vaistų.
  • Inhaliacinių ar geriamų steroidinių vaistų astmai kontroliuoti.

Nepamirškite informuoti savo gydytojo, jeigu po paskirto gydymo kosulys nemažėja.

Prognozės

Geros naujienos tiems, kurie kenčia nuo sunkaus kosulio, sukeliančio vėmimą, nes pašalinus priežastis daugeliu atvejų toks stiprus kosulys labai greitai praeina.

Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad yra keletas rimtų būklių, dėl kurių gali prireikti nuolatinės gydytojo priežiūros. Jeigu kenčiate nuo sunkaus kosulio, kuris nepraeina ir nesilpnėja, labai svarbu apie tai informuoti savo gydytoją, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas.

Šaltinis: www.medicalnewstoday.com

Išsitirk alergiją vos už 59.00 eur.
1
d.
4
val.
59
min.
🐣 Velykų akcija -40% nuolaida su kodu VELYKOS40