Alerginė sloga ar sinusitas?

Alerginė sloga ar sinusitas?

Kankindamiesi nuo alergijos patiriame daug nemalonių simptomų. Vienas jų - užsitęsusi ar sezoninė sloga, kitaip žinoma kaip alerginis rinitas, kuri yra neretai maišoma su sinusitu, kitaip žinomu kaip sinusų infekcija. Kad būtų paprasčiau, pateikiame lentelę, kaip juos atskirti:

Alerginis rinitas

 Sinusitas

Kas tai?

Nosies uždegimas.
Sinusų uždegimas (sinusai randami skruostikauliuose, kaktoje ir virš nosies).

Kas tai sukelia?

Lauko ir namų alergenai (žolių ir medžių žiedadulkės, vabzdžiai, pelėsiai, namų dulkių erkės, naminiai gyvūnai). Sinusų infekcija (dažniausiai sukelta bakterijų ar virusų). Taip pat gali būti sukelta nosies polipų arba kreivos nosies pertvaros.

Kokiais simptomais pasireiškia?

Čiaudėjimu, varvančia, užsikimšusia nosimi, ašarojančiomis, paraudusiomis akimis, niežtinčiu gomuriu, akimis, ausimis. Gausiomis, geltonomis gleivėmis,  sinusų spaudimu (švelnus patinimas aplink akis, skruostus, nosį ir viršugalvį), sumažėjusiu jautrumu skoniui ir kvapui.

 

Tad jeigu įtariate, kad Jus vargina alerginė sloga, simptomai padės geriau suprasti, su kokia liga iš tikrųjų tenka kovoti. Abejones padės išsklaidyti ir išsamūs alergenų tyrimai. Kreipdamiesi į gydytojus, sužinosite, kaip gydyti alerginę slogą, o atlikę išsamius tyrimus išsiaiškinsite, kokie alergenai ją sukelia. Alergijos tyrimai vaikams ir suaugusiems suteikia galimybę itin tiksliai sužinoti, kas sukelia kamuojančius simptomus ir pagal tai pasirinkti veiksmingiausių gydymo metodą.

Tais atvejais, kai sukėlėjų yra ir namuose, alerginė sloga vaikui ar suaugusiajam gali tęstis nepriklausomai nuo sezoniškumo, todėl siekiant išvengti diskomforto ir įtariant, kad Jus ar vaikus kamuoja alerginė sloga, vertėtų nedelsti ir kreiptis į specialistus. Alerginiai tyrimai – trumpiausias kelias į kur kas geresnę savijautą.

Nors alerginis rinitas nėra gyvybei pavojinga būklė, tačiau nesigydantiems gali pasireikšti komplikacijos, pavyzdžiui astma, kuri gerokai pablogina gyvenimo kokybę. 2011 m. atliktos analizės metu nustatyta, kad pacientams, sergantiems alerginiu rinitu, vidutiniškai per metus prireikia 3 kartus daugiau apsilankymų pas gydytojus nei panašiems pacientams, tik nesergantiems alerginiu rinitu, ko pasekoje išleidžiama 1500 € daugiau sveikatos priežiūros paslaugoms (įskaitant vaistus).

Kur atliekami alergijos tyrimai?

Alergenų tyrimas atliekamas Allergomedica klinikoje Vilniuje, tačiau kraujo mėginį alergijai nustatyti galima priduoti ir kituose miestuose – iš anksto užsiregistravę internetu, mėginį galėsite priduoti su mumis bendradarbiaujančiose klinikose ir laboratorijose. Tad alergijos tyrimai prieinami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose mūsų šalies vietovėse – iš viso jų yra net 16.

Ar žinojote, kad:

Jūsų kaukolė turi 4-ias poras sinusų (arba tuščiavidurių ertmių), kurie palengvina kaukolę, sušildo ir sudrėkina įkvėptą orą, ir suteikia balsui rezonansą, o veidui formą.

Sinusai

Informacijos šaltiniai:

  1. Bhattacharyya N. Incremental healthcare utilization and expenditures for allergic rhinitis in the United States. Laryngoscope. 2011 Sep. 121(9):1830-3.
  2. Rhinitis and Sinusitis. (n.d.). Retrieved September 23, 2015.
  3. Acute sinusitis causes. (n.d.). Retrieved October 27, 2015.
  4. O'Rahilly, MD, R. (2008). The nose and paranasal sinuses.