Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis apie 20%, t.y. daugiau nei 150 milijonų, Europos, JAV ir Japonijos gyventojų kenčia nuo alergijos ir šis skaičius nuolat auga.
Alergija – tai neįprasta organizmo imuninės sistemos reakcija į aplinkoje esančias medžiagas, kurios daugeliui žmonių visiškai nekenksmingos. Žmonių, sergančių alergija, imuninė sistema atpažįsta tas medžiagas kaip kenksmingas (jos dar vadinamos alergenais) ir sukelia reakcijas, kurios yra pavojingos mūsų sveikatai. Stengdamasi apsaugoti organizmą alergiškų žmonių imuninė sistema gamina antikūnus, vadinamus imunoglobulinu E (IgE). Šie antikūnai reaguoja su tam tikromis organizmo ląstelėmis, kurios išskiria chemines medžiagas į kraują kovai su alergenu. Šios cheminės medžiagos, patekusios į kraują, sukelia galybę simptomų: varvanti/užsikimšusi nosis, ašarojančios/niežtinčios akys, kosulys, nuolatinis sausas, niežtintis bėrimas, skrandžio skausmai, dusulys ar švokštimas, pykinimas ar vėminas ir dar daug kitų. Bet kuri alerginė reakcija sukelia daug nepatogumų ir dėl to gerokai suprastėja nuo jos kenčiančiųjų gyvenimo kokybė. Tad pastebėjus šiuos, ar kitus neįprastus simptomus, patartina nedelsti ir kreiptis į specialistus, kad būtų atlikti tikslesni alergenų tyrimai.
Alergija yra sudėtinga problema, nes panašiais simptomais pasireiškia odos, virškinimo trakto, infekcinės, jungiamojo audinio bei kitos ligos. Todėl būtina kiek galima anksčiau nustatyti negalavimo priežastį – alergija tai, ar ne. Jei taip – tuomet išsiaiškinti, kas išprovokuoja, sukelia šią ligą bei nustatyti tikslią alergijos priežastį – alergeną. Tik tuomet bus aišku, kokie turėtų būti tolimesni veiksniai, kad odos alergija ar kiti kamuojantys simptomai galiausiai išnyktų. Šiuo atveju gelbsti kraujo tyrimas alergijai nustatyti, o dar tiksliau – ypatingu tikslumu pasižymintys molekuliniai alergijos tyrimai vaikams ir suaugusiesiems.
Allergomedica išsamios alergijos diagnostikos programos atsakymas yra aiškūs ne tik gydytojui, bet ir pacientui, tačiau diagnozavimas yra tik pirmas žingsnis sprendžiant jūsų sveikatos problemas. Šio tyrimo metu tiriama alergija dažniausiai mūsų šalyje sutinkamiems alergenams, o kadangi visi jie ištiriami iki molekulinio lygmens, galima labai tiksliai nustatyti, dėl kokių priežasčių atsiranda alergija. Be abejonės, tolimesnį gydymą skirs šeimos gydytojas ar specialistas. Vis dėlto, gavus teigiamą atsakymą ir išsiaiškinus alergeną, kuriam esate alergiškas (-a), jau nuo pat tos minutės galėsite spręsti, kaip maksimaliai apsisaugoti nuo kontakto su juo.
Tad nors atliktas alergenų tyrimas Jūsų situacijos iš karto nepakeis, turėdami rezultatus, galėsite stoti į kovą su kamuojančiais simptomais.
Vienas iš mūsų tikslų yra užtikrinti, kad šie alerginiai tyrimai būtų prieinami visiems, todėl siūlome ne tik gerą molekulinių alergijos tyrimų kainą, bet ir suteikiame galimybę juos atlikti arčiausiai Jūsų namų ar biuro esančioje mūsų partnerių klinikoje. Internetu galite nuspręsti, kur norėtumėte priduoti kraują alergijos tyrimams (Vilniuje, Kaune ar kituose miestuose), o po to, kai priduosite kraujo mėginį, atsakymai Jums bus atsiųsti elektroniniu paštu.
Biomedicinos mokslų daktarė Asta Miškinienė