AllergoEXPERT

Tyrimo kaina
165.90
237,00 €
Tyrimo atlikimo laikas
6 d.d.*
* nuo mėginio gavimo į laboratoriją dienos
Ėminys

Veninis arba kapiliarinis kraujas (pvz. iš piršto)

Tyrimo metodas

kolorimetrinė imunofermentinė analizė

Tyrimo kodas

P22

Pasiruošimas tyrimui

Specialaus pasiruošimo nereikia. Pacientas gali būti pavalgęs, vartoti alerginius (antihistamininius) vaistus . Atliekama suaugusiems, vaikams ir kūdikiams (registracijos metu iš siūlomo kraujo davimo vietų sąrašo pasirinkite draugišką vaikams kraujo davimo vietą).

Kam tinka

„AllergoEXPERT 300“ programa puikiai tinka tiek norintiems išsiaiškinti savo tikrąją alergijos priežastį, tiek norintiems sužinoti platesnį savo įsijautrinimo profilį, pacientams, svarstantiems apie specifinę imunoterapiją (ASIT). Tyrimo metu yra tiriami alergenai molekuliniu lygmeniu, tad tyrimo rezultatai gali duoti daug naudingos informacijos ir pacientams jau žinantiems savo įsijautrinimo priežastį.  „AllergoEXPERT 300“ programa padeda atsakyti į tokius klausimus: ar pacientas gali valgyti termiškai apdorotą maisto produktą, ar jis yra potencialiai pavojingas paciento sveikatai, ar patiriami simptomai nėra dėl kryžminių reakcijų, ar pacientui tiktų specifinė imunoterapija?

Apie tyrimą

„AllergoEXPERT 300“ – naujos kartos diagnostinė programa, apimanti didžiausią iki šiol prieinamą molekulinių alergenų paletę bei gydytojo specialisto komentarą apie tyrimo rezultatus bei rekomendacijas, ką daryti toliau. Tyrimo metu nustatomas paciento įsijautrinimas daugiau negu 117 alergenų, 178 molekuliniams alergenų komponentams ir išmatuojamas bendras IgE (iš viso ištiriami mažiausiai 296 analitės). Vieno tyrimo metu nustatomas labai platus paciento įsijautrinimo profilis.

Tyrimo privalumai

„AllergoEXPERT 300“ programa yra unikali ne tik dėl didžiausio tiriamų alergenų skaičiaus. Svarbus „AllergoEXPERT 300“ programos privalumas –tyrimo metu slopinami prie karbohidratinės determinantės (CCD) besijungiantys antikūnai, todėl tyrimo įvertinimas pacientams, kurie turi CCD antikūnų, labai palengvėja ir yra išvengiama kliniškai nereikšmingų teigiamų atsakymų. Mokslininkų nustatyta, kad daugiau kaip 20 % visų alergiškų žmonių kraujyje aptinkami specifiniai imunoglobulinai E, nukreipti prieš CCD.

Į „AllergoEXPERT 300“ programą įeina dažniausiai alergines reakcijas sukeliantys bei rečiau pasitaikantys, bet taip pat ypatingai svarbią diagnostinę reikšmę turintys,  įkvepiamieji ir maisto alergenai. Detalų tiriamų alergenų sąrašą galite pamatyti tyrimo atsakymo pavyzdyje.
Lyginant su kitais alergijų iš kraujo tyrimais, „AllergoEXPERT“ tyrimui yra reikalingas mažas kraujo kiekis, be to, tyrimui tinka ir kapiliarinis kraujas.

Kad pacientui tyrimų atsakymai būtų aiškūs ir suprantami, paciento gautus tyrimų rezultatus įvertina alergologas ir klinikinis imunologas. Taip pat esant poreikiui atliekami tikslinamieji tyrimai su „Phadia 200“ analizatoriumi, kuris laikomas auksiniu standartu. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento anketoje nurodytus nusiskundimus, gautus atsakymus ir papildomus tyrimus, aptaria Jums atliktus tyrimus, jų rezultatus bei sąsajas su jaučiamais simptomais, pateikia savo rekomendacijas, apžvelgia specifinės imunoterapijos taikymo galimybes.