MOLEKULINĖS ALERGOLOGIJOS LABORATORIJA

Alergenu gali tapti bet kuri medžiaga, turinti baltymų, o baltymų sudėtis joje būna labai skirtinga – nuo palyginti paprastų junginių iki sudėtingų daugiakomponenčių struktūrų. Tačiau kai atliekami tik įprastiniai sIgE tyrimai (nustatoma, į kokius alergenus reaguodamas organizmas gamina daugiau specifinio imunoglobulino E), lieka neaišku, kuris būtent baltymo komponentas (molekulė) sukėlė alerginę reakciją. Tam išsiaiškinti reikalingas II-ojo etapo tyrimas – molekulinio lygio analizė.

Kai tyrimas atliekamas molekuliniu lygiu, tikrinama, ar pacientas yra alergiškas ne visam alergenui, o tik tam tikriems jo sudėtyje esantiems baltymams. Tuo pačiu, alergijos maistui atvejais molekulinė diagnostika svarbi alerginių reakcijų rizikai įvertinti. Kaip ir bet kuris kitas alergenas, maisto produktai yra sudaryti iš įvairių molekulių, kurios yra atsparios arba neatsparios karščiui ar virškinimui. Išsiaiškinus paciento įsijautrinimą iki molekulinio lygmens galima ne tik tiksliau diagnozuoti ligą, bet ir sudaryti tinkamą gyvensenos planą bei paskirti veiksmingesnį gydymą. Molekuliniai tyrimai padeda išvengti nereikalingų dietų, sumažėja provokacinių mėginių poreikis. Būtent dėl visų šių privalumų molekulinė alergijos diagnostika vis dažniau pasirenkama.

Allergomedica laboratorija turi Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT) išduotą licenciją (Nr. 3788), suteikiančią teisę teikti bendrosios asmens sveikatos priežiūros – laboratorinės diagnostikos paslaugas. Laboratorijoje atliekami tyrimai yra validuoti, be to, dalyvaujame išorinėje kontrolėje.

ALLERGOMEDICA KLINIKA

Allergomedica klinika – tai vieta, kur galite kreiptis ir sulaukti visapusiškos, profesionalios pagalbos. Klinika išskirtinai specializuojasi alerginių ligų diagnostikoje ir gydyme. Allergomedica klinikos laboratorijoje atliekami kraujo, odos ir odos lopo alergijos tyrimai padės ligą diagnozuoti, o gydytojo alergologo konsultacija – parinkti Jums tinkamiausią ligos suvaldymo ar gydymo planą.

Gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai, laboratorijos specialistai ir mokslininkai dirba drauge spręsdami kiekvieno paciento individualią problemą.Žinios apie alergines ligas ir jų diagnostiką nuolat kinta. Atsiranda vis nauji gydymo ir diagnostikos būdai, todėl kokybiškiausią pagalbą pacientui gali suteikti tik nuolat šioje srityje besitobulinantys specialistai.

Allergomedica klinikoje gydomi pacientai, sergantys tokiomis ligomis kaip alerginis rinitas, atopinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas, alerginė bronchų astma, dilgėlinė. Taip pat klinikoje Jums gali būti taikomas gydymas alergenui specifine imunoterapija (ASIT). Tai vienintelis gydymo būdas, gydantis pačią alerginės ligos priežastį – įsijautrinimą specifiniams alergenams. Gydant ASIT sumažėja bronchų astmos atsiradimo tikimybė, o jai jau esant stabdomas ligos progresavimas.

INOVATYVIOS IMUNODIAGNOSTIKOS CENTRAS

Allergomedica klinika (UAB „Imunodiagnostika“) įkurta 2013 m., tikslu realizuoti ilgalaikę patirtį alerginių ligų diagnostikoje bei kurti inovatyvius alergijų diagnostikos produktus. Čia esančių laboratorijų infrastruktūros kūrimą dalinai finansavo Europos Sąjunga pagal INTELEKTAS LT+ projektą „Naujų produktų, skirtų diagnostikai, sukūrimas panaudojant mikrogardeles“. Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengtos modernios laboratorijos ir įsigyta šiuolaikinė įranga.

Allergomedica klinikos mokslinėje ir klinikinėje laboratorijoje savo mokslinius tyrimus bakalauro ir magistro studijoms atlieka VU Gamtos mokslų bei Medicinos fakultetų studentai.