Greitasis SARS-CoV-2 antigenų testas + Sertifikatas

Tyrimo kaina
28.00
Tyrimo atlikimo laikas
1 val.*
* nuo mėginio gavimo į laboratoriją dienos
Ėminys

Nosies landų tepinėlis

Tyrimo metodas

Imunochromatografija

Tyrimo kodas

P45

Apie tyrimą

Greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo principas – viruso antigenų surišimas su specifiniais antikūnais, kurie pritvirtinami prie testo plokštelės.

Greitieji SARS-CoV-2 antigeno testai yra atliekami pacientui paimant tepinėlį iš nosies landų. Jau net per 15 minučių yra nustatomas rezultatas, o per 1 val. Nuo ėminio paėmimo yra pateikiamas tyrimo atsakymas ir sertifikatas. 

Neigiamas antigeno testas parodo, kad SARS-CoV-2 viruso baltymai nebuvo aptikti ir žmogus nėra užsikrėtęs virusu arba viruso antigenų kiekiai yra nedideli, todėl dar neaptinkami testo pagalba. Tikėtina, kad nėra Covid-19 infekcijos, tačiau neigiamas testas pilnai neatmeta Covid-19 infekcijos galimybės. Jei po neigiamo antigeno tyrimo vis dar yra įtarimų, kad asmuo serga Covid-19 infekcija, asmenį būtina dar kartą ištirti (pavyzdžiui SARS-CoV-2 molekulinį PGR tyrimą).

Teigiamas rezultatas parodo, kad mėginyje aptikti SARS-CoV-2 viruso antigenai ir žmogus yra užsikrėtęs virusu.

Kada naudinga atlikti šį tyrimą?

SARS-CoV-2 antigeno testu galima greitai nustatyti asmenius, turinčius aktyvią infekciją.

Pagal LR Įstatymuose nustatytą tvarką, tyrimo atsakymas yra suvedamas į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPBI IS) (E.sveikata), kuris yra tinkamas gauti 24val. galiojantį galimybių pasą https://gpasas.it/.

Taip pat, šio tyrimo privalumai yra greitis ir kaina. Kartu su tyrimo rezultatais pateikiamas sertifikatas. 

Kada šis tyrimas nėra naudingas?

Antigeno testai yra mažiau jautrūs nei molekuliniai tyrimai, todėl gavus neigiamą testo rezultatą ir toliau jaučiant SARS-CoV-2 infekcijai būdingus simptomus, rekomenduojama testą pakartoti, arba atlikti molekulinį viruso nustatymui skirtą PGR testą.

Sertifikato išdavimas

Pacientams, kuriems reikalingas dokumentas, patvirtinantis COVID-19 (koronaviruso) greitojo antigeno testo rezultatą, gali būti išrašomas tyrimo sertifikatas.

Sertifikatas išrašomas 3 kalbomis – lietuvių k., rusų k. ir anglų k.