Dalyvaukite moksliniame projekte ir nemokamai išsitirkite dėl alergijos

Registruokitės ir gaukite nemokamą alergijos kraujo tyrimą, kuris įvertins jūsų ar vaiko įsijautrinimą 34 dažniausiai sutinkamiems maisto ir įkvepiamiems alergenams.

0

Nemokamas tyrimas?

UAB Imunodiagnostika atlieka mokslinį projektą, kurio tikslas sukurti sistemą galinčią pagreitinti gydytojo alergologo darbą. Projekte planuojama atlikti 3000 nemokamų alergijos tyrimų, kurių nuasmeninta informacija bus panaudojama sistemai apmokyti ir ištestuoti. Tad užsiregistravę ne tik gausite nemokamą tyrimą, bet ir prisidėsite prie inovatyvaus sprendimo sukūrimo, kuris netolimoje ateityje padės žmonėms geriau suprasti savo alergiją.

Kaip tai veikia?

1

Užsiregistruokite ir užpildykite klausimyną

2

Naudodamiesi el. parašu pasirašykite sutikimą dalyvauti moksliniame projekte

3

Priduokite kraują tyrimui vienoje iš 72 partnerių klinikų esančių visoje Lietuvoje

4

Gaukite tyrimo rezultatus per 10 d.d. nuo kraujo pridavimo

Pirminė alergijų ištyrimo programa

  • Gydytojo alergologo vertinimas ir rekomendacijos raštu
  • 34 alergenų kraujo testas
  • Galimybė užduotį papildomus klausimus alergologui

Plačiau apie mokslinį projektą

Alergologo konsultacija trunka 20 min. Per tą laiką gydytojas turi spėti susidaryti vaizdą apie paciento būklę, įsigilinti ir interpretuoti tyrimo rezultatus, juos paaiškinti pacientui, bei sudaryti gydymo planą. Laiko neužtenka, tad pacientas gauna nepilną informaciją ir dažnai išeina su neatsakytais klausimais.

Reikšminga dalis laiko gydytojui užtrunka įsigilinti į tyrimo rezultatus, juos sulyginti su žmogaus patiriamais simptomais ir padaryti išvadas.

Projekto tikslas yra sukurti skaitmeninį įrankį, kuris padėtų interpretuoti alergijos tyrimo rezultatus bei užtikrintų išsamų ir nuoseklų vertinimo aprašymą pacientui. Pasitelkus tokį įrankį alergologas galėtų daugiau laiko skirti atsakyti paciento klausimus, pabrėžti svarbiausias dalis.

Kad toks įrankis galėtų alergologui padėti interpretuoti duomenis, jį reikia “ištreniruoti”. Tam reikalinga klinikinė informacija: patiriami simptomai, bei tyrimo rezultatai. Analizuojant nuasmenintą informaciją bus identifikuojami sąryšiai ir formuojamos taisyklės, kurių pagrindu įrankis teiks rekomendacijas gydytojui.

Dažniausiai užduodami klausimai

Noriu susipažinti su mokslinio projekto dalyvavimo taisyklėmis

Dalyvavimo taisyklės skiriasi priklausomai nuo dalyvio amžiaus. 

- Vaikams iki 12 metų

- Paugliams nuo 13-17 metų

Suaugusiems

Kur galėsiu priduoti kraują?

Pasirinkite jums patogiausią vietą iš 74 mūsų partnerių gydymo įstaigų tinklo Lietuvoje. Pilną partnerių klinikų sąrašą, rasite čia

Ar tyrimas tinka ir vaikams?

Vaikams nuo 2-3 metų alergijos tyrimai iš kraujo yra tinkami. Tyrimui reikalingi vos keli lašai kraujo, kurį galima paimti iš vaiko piršto. Procedūra greita, o diskomfortas minimalus.

Kūdikiams ir vaikams iki 1-2 metų programą taip pat galima atlikti. Tačiau tokio amžiaus vaikų imuninė sistema yra smarkiai besivystanti, kintanti, todėl alerginio tyrimo rezultatai gali būti netikslūs. Jei prieš tyrimą norite įsitikinti dėl jo naudos jūsų vaikui, pasitarkite su mūsų gydytoju alergologu ir klinikiniu imunologu. 

Koks yra ištiriamų alergenų sąrašas?

Į pirminę alergijų ištyrimo programą, įeina alergijų kraujo tyrimas, kuris ištiria įsijautrinimą 34 populiariausiems alergenams. Pilną alergenų sąrašą, galite rasti čia: https://allergomedica.lt/info/pirminio-istyrimo-alergenu-sarasas

Kaip pasirašyti sutikimą el. būdu?

Registracijos procese užpildę klausimyną ir suvedę kontaktinę informaciją jums atsidarys Dokobit sistemos langas, kur galėsite peržiūrėti sutikimą ir jį pasirašyti. Dokumentą pasirašyti galėsite M parašu ar SmartID programėle. 

Atkreipiame dėmesį, kad vaikams iki 12 metų reikia abiejų tėvų sutikimo. Tad jei registruosite vaiką iki 12 metų vienas tėvas galės pasirašyti registracijos metu, o kitam bus nusiųstas el. laiškas su nuoroda pasirašymui.

Ką daryti jei negavau patvirtinimo laiško ar nepavyksta prisijungti prie Allergomedica paskyros?

Dėl neplanuotai didelio srauto iškilo techninių kliūčių, dėl kurių galėjo neateiti patvirtinantis laiškas ar kilti sunkumų prisijungiant prie paskyros. Tokiu atveju prašytume susisiekti su mumis el. paštu info@allergomedica.lt ir nurodyti problemą, bei užsakiusio asmens vardą ir pavardę. Atsiprašome už patiriamus nesklandumus ir bandome kuo greičiau pašalinti trikdžius.

Kodėl negaliu užsiregistruoti ištyrimui?

Allergomedica komanda peržiūri kiekvieną užsakymo klausimyną ir užduoda patikslinamuosius klausimus, taip pat savo laboratorijoje atliekame visus kraujo tyrimus, o jų rezultatus interpretuoja ir aprašo mūsų gydytojai alergologai. Tad norėdami ištyrimus atlikti kokybiškai ir atsakymus galėti išduoti laiku, teko apriboti užsakymų skaičių. Apgailestaujame, jeigu nespėjate užsiregistruoti. Projektą planuojame vykdyti dar bent mėnesį laiko arba kol surinksime 2500 tyrimų, tad laiko užsiregistruoti dar bus ir tikimės tyrimą galės atlikti visi norintieji.

Užsiregistruokite tyrimui šiandien