Apie mus

SVEIKI ATVYKĘ Į Allergomedica kliniką!

Allergomedica klinika – tai vieta, kur galite kreiptis ir sulaukti visapusiškos, profesionalios pagalbos. Klinika išskirtinai specializuojasi alerginių ligų diagnostikoje ir gydyme. Allergomedica klinikos laboratorijoje atliekami kraujo, odos ir odos lopo alergijos tyrimai padės ligą diagnozuoti, o gydytojo alergologo konsultacija – parinkti Jums tinkamiausią ligos suvaldymo ar gydymo planą. Gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai, laboratorijos specialistai ir mokslininkai dirba drauge spręsdami kiekvieno paciento individualią problemą. Žinios apie alergines ligas ir jų diagnostiką nuolat kinta. Atsiranda vis nauji gydymo ir diagnostikos būdai, todėl kokybiškiausią pagalbą pacientui gali suteikti tik nuolat šioje srityje besitobulinantys specialistai. Allergomedica klinikoje gydomi pacientai, sergantys tokiomis ligomis kaip alerginis rinitas, atopinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas, alerginė bronchų astma, dilgėlinė. Taip pat klinikoje Jums gali būti taikomas gydymas alergenui specifine imunoterapija (ASIT). Tai vienintelis gydymo būdas, gydantis pačią alerginės ligos priežastį – įsijautrinimą specifiniams alergenams. Gydant ASIT sumažėja bronchų astmos atsiradimo tikimybė, o jai jau esant stabdomas ligos progresavimas.

PLAČIAU APIE ĮMONĖS VEIKLĄ

Allergomedica klinika (UAB „Imunodiagnostika“) įkurta 2013 m., tikslu realizuoti ilgalaikę patirtį alerginių ligų diagnostikoje bei kurti inovatyvius alergijų diagnostikos produktus. Čia esančių laboratorijų infrastruktūros kūrimą dalinai finansavo Europos Sąjunga pagal INTELEKTAS LT+ projektą „Naujų produktų, skirtų diagnostikai, sukūrimas panaudojant mikrogardeles“. Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengtos modernios laboratorijos ir įsigyta šiuolaikinė įranga.

Šiandien klinikoje yra trys pagrindiniai padaliniai – Alerginių ir imunologinių susirgimų konsultacinė klinika, Klinikinė-diagnostinė laboratorija ir Inovatyvių produktų kūrimo mokslinis padalinys. Alerginių ir imunologinių susirgimų konsultacinė klinika ir Klinikinė-diagnostinė klinikos laboratorija vieninteliai Lietuvoje atlieka alergijų diagnostinius tyrimus iš kraujo ir ant odos pagal šiandienines Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos rekomendacijas.

Mokslinio padalinio MTEP (mokslinė technologinė ir eksperimentinė plėtra) orientuota į naujų diagnostinių sistemų, skirtų alergijos diagnostikai in vitro metodais, kūrimą. Šiuo metu mokslo padalinys pradėjo įgyvendinti naują projektą pagal LVPA (Lietuvos Verslo paramos Agentūra) vykdomą priemonę INTELEKTAS LT – „Inovacijos alergijų diagnostikoje“.

Pagrindinis projekto uždavinys – sukurti nanotechnologiniais principais paremtas inovatyvias mikrogardeles, kurių pagalba galima būtų nustatyti paciento jautrumą dažniausiai pasitaikantiems maisto, įkvepiamiems ir buitiniams alergenams.

Kuo gi pranašesnės naujo tipo diagnostinės sistemos už šiandienines? Visų pirma, tyrimui pakaktų daug mažiau paciento tiriamo kraujo (užtektų vos kraujo lašo), tyrimo laikas sutrumpėtų nuo kelių dienų iki kelių valandų, o tyrimo rezultatai būtų itin tikslūs ir išsamūs.

Vykdydami šį projektą mūsų mokslininkai glaudžiai bendradarbiauja su VU Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos institutu, prof. A. Žvirblienės vadovaujamu Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriumi. Šio skyriaus mokslininkai turi ilgametę patirtį monokloninių antikūnų kūrimo srityje, yra paskelbę daugybę tarptautinių publikacijų ir patentų. Jų sukurtus produktus naudoja žinomi įvairių diagnostinių rinkinių gamintojai. Mūsų projekte ši mokslininkų grupė kuria monokloninių antikūnų kolekcijas, kurių pagalba bus užtikrinama naujų diagnostinių rinkinių kokybė.

Be jau minėtų projektų, klinikos mokslinėje laboratorijoje yra atliekamas unikalus, analogų Lietuvoje neturintis, alergiškų žmonių biomedicininis tyrimas. Tyrimo metu alergiškų žmonių kraujas yra ištiriamas dėl įsijautrinimo 18-ai skirtingų alergenų ir net 38-iems jų komponentams. Tai leis mokslininkams ir medikams detaliau sužinoti pagrindines Lietuvos žmonių populiaciją įjautrinančias priežastis (alergenus) bei parinkti tinkančius imunoterapinius vaistus. Tyrimas vykdomas kartu su VšĮ VU ligoninės Santaros klinikų Pulmunologijos ir alergologijos centru.

Allergomedica klinikos mokslinėje ir klinikinėje laboratorijoje savo mokslinius tyrimus bakalauro ir magistro studijoms atlieka VU Gamtos mokslų bei Medicinos fakultetų studentai.

Taigi, išsami ir tiksli alergijos diagnostika yra mūsų, aukštųjų technologijų centro, pagrindinis tikslas, kurio siekiame nuolat bendradarbiaudami su Lietuvos alergologais ir pasaulyje pirmaujančiomis šioje srityje kompanijomis: suomiais Thermo Scientific Phadia bei amerikiečiais Hitachi Chemical Diagnostics. Vienas naujausių ir unikalių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje mūsų sukurtų produktų yra personalizuota alergijos diagnostikos programa Allergomedica, kurią galima įsigyti internete, o kraujo mėginį priduoti artimiausiose mūsų partnerių klinikose ar laboratorijose, esančiose net 16-oje Lietuvos miestų.


Apie gydytojus alergologus

Gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai Eglė Žilėnaitė, Linas Griguola ir Kęstutis Černiauskas konsultuoja ir gydo sergančius alerginėmis ligomis ir imunodeficitinėmis būklėmis, aktyviai domisi ir tobulina žinias kontaktinės alergijos, dilgėlinės, medikamentinės alergijos bei pirminių imunodeficitų srityse.

Gydytojai tobulinosi kursuose ir kongresuose Suomijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Čekijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Vengrijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose ir Švedijoje. Yra Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos (LAKID), Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos (EAACI), Europos pirminių imunodeficitų draugijos (ESID), Europos respiratologų sąjungos (ERS), Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos akademijos (AAAAI) nariai, bei daugelio straipsnių, paskelbtų recenzuojamuose užsienio ir Lietuvos mokslo žurnaluose autoriai ir bendraautoriai.

Alergologas ir klinikinis imunologas Kęstutis Černiauskas

Specializacija: Alergologai ir klinikiniai imunologai

Sritis: Vaikų ir suaugusiųjų

Užsienio kalbos: anglų, prancūzų, rusų k.

Veiklos licencija (-os), sertifikatai:
Gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo licencija

Išsilavinimas, įgyta specialybė:

– Nuo 2003 iki 2008 m. Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūros studijos.

– Nuo 1997 iki 2003 Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, medicinos studijų programa.

Profesinė patirtis:

– Nuo 2017 m. Allergomedica klinika, gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

– Nuo 2016 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

– Nuo 2016 m Vilniaus sveikatos namai, gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

– Nuo 2008 iki 2015 m. gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialo Alergologijos centre.

Kvalifikacijos tobulinimas, stažuotės:

– 2017 m. EAACI Europos alergologų ir klinikinių imunologų kongresas, Helsinkis, Suomija

– 2009 m. stažuotė Ludwig-Maximilians universitete, Miunchenas, Vokietija.

– 2009 m.. EAACI alergologijos mokykla „Plėviasparnių vabzdžių alergija“, Ankona, Italija.

– 2009 m. alergijos specialistų kursai „Medikamentinė alergija“, Montpeljė, Prancūzija.

– Kasmet tobulina žinias Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų, Lietuvos pulmonologų, Lietuvos dermatovenerologų draugijų bei Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos draugijos konferencijose.

Publikacijos mokslo leidiniuose/pranešimai:

– Černiauskas K, Blažienė A. Įprastinė kintama agamaglobulinemija: diagnostika ir gydymo galimybės. Medicinos teorija ir praktika 2011 - T. 17 (Nr. 2), 221–225 p.

– Blažienė A, Kvedarienė V, Chomičienė A, Malinauskienė L, Linauskienė K., Černiauskas K. Paciento ištyrimo ir premedikacijos rekomendacijos, įtariant padidėjusio jautrumo reakcijas jodo kontrastinėms medžiagoms. Alergija Astma Imunologija. 2016; 1(7): 37-39.

– Malinauskienė L, Chomičienė A, Kvedarienė V, Linauskienė K, Černiauskas K., Stirbienė N, Stankevičiūtė R, Žilėnaitė E. Padidėjusio jautrumo reakcijos jodokontrastinėms medžiagoms: pacientų ištyrimas ir gydymas. Vilnius: VšĮ Akademinė leidyba, 2017. – 36 p.

– Stankevičiūtė R., Černiauskas K., Malinauskienė L. Propolio sukeltas alerginis kontaktinis dermatitas. Alergija. Astma. Imunologija, 2014; 1, 57-58.

– Razgauskas E, Malinauskienė L, Blažienė A, Chomičienė A, Černiauskas K, Dubakienė R, Ėmužytė R, Kvedarienė V, Leišytė P, Rudzevičienė O, Staikūnienė J, Šitkauskienė B, Zolubas M. Alergenų specifinės imunoterapijos praktinės rekomendacijos.Vilnius.UAB "Efrata", 2012. -26 p.

– Žilėnaitė E, Černiauskas K. Stevenso-Joh nsono sindromas ir toksinė epidermio nekrolizė. Astma alergija imunologija. 2016; 1 (7): 18-21.

Narystė profesinėse, visuomeninėse organizacijose:

– Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos (LAKID) narys.

– Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijos (EAACI) narys


Alergologė ir klinikinė imunologė Eglė Žilėnaitė

Specializacija: Alergologai ir klinikiniai imunologai

Sritis: Vaikų ir suaugusiųjų

Užsienio kalbos: anglų

Veiklos licencija (-os), sertifikatai:
MPL-23558 Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas

Išsilavinimas, įgyta specialybė:

- Nuo 2007 m. iki 2013 m. Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, medicinos studijų programa.

- Nuo 2013 m. iki 2018 m. Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūros studijos.

Kvalifikacijos tobulinimas, stažuotės:

- 2016 m. Europos imunodeficitų draugijos ESID organizuojama rytų Europos pirminių imunodeficitų mokykla, Čekija.

- 2016 m. EAACI Europos alergologų ir klinikinių imunologų alergenų specifinės imunoterapijos mokykla, Danija.

- 2015 m. EAACI Europos alergologų ir klinikinių imunologų kongresas, Barselona, Ispanija.

- 2014 m. EAACI Europos alergologų ir klinikinių imunologų mokykla „Aplinkos poveikio įtaka alergijai“, Brindisi, Italija.

- Kasmet tobulina žinias Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų, Lietuvos pulmonologų, Lietuvos dermatovenerologų draugijų konferencijose.

Asociacijos:

- Nuo 2013 m. Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos (LAKID) narė.

- Nuo 2013 m. Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijos (EAACI) narė.

Egle


Alergologas ir klinikinis imunologas Linas Griguola

Specializacija: Alergologas ir klinikinis imunologas, medicinos gydytojas

Sritis: Vaikų ir suaugusiųjų

Užsienio kalbos: anglų

Veiklos licencija (-os), sertifikatai:
MPL-21669 Medicinos gydytojas.
MPL-24731 Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

Išsilavinimas, įgyta specialybė:

2016 – 2020 Alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūra (VU).

2010 – 2016 Baigtos ištisinės medicinos studijos (magistras), VU MF.

2006 – 2010 Vilniaus jėzuitų gimnazija – vidurinis išsilavinimas.

Profesinė patirtis:

2018 – 2019 m. VUL SK Kraujo centras -  medicinos gydytojas.

2018 – 2020 m. UAB „Imunodiagnostika “- laborantas, medicinos gydytojas.

Nuo 2020 m. VUL SK – gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

Nuo 2020 m. UAB „Imunodiagnostika“ – mokslo darbuotojas, gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas.

Kvalifikacijos tobulinimas, stažuotės:

2016 m. EAACI  Septintas padidėjusio jautrumo vaistams susirinkimas, Malaga, Ispanija.

-2019 m. EAACI Europos alergologų ir klinikinių imunologų kongresas, Lisabona, Portugalija.

-2019 m. EAACI Tarptautinis molekulinės alergologijos simpoziumas, Amsterdamas, Olandija.

-2019 m. Thermo Fisher Scientific organizuojama molekulinės alergologijos mokykla, Uppsala, Švedija.

-2020 m. EAACI Europos alergologų ir klinikinių imunologų kongresas Londonas, Anglija.

Publikacijos mokslo leidiniuose/pranešimai:

G. Didžiokaitė , L. Griguola , O. Gaidej , S. Kašinskaitė , Violeta Kvedarienė „Hipersensibilizacijos paracetamoliui aktualumas ir jo sukeliamos reakcijos pagal naują padidėjusio jautrumo nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo klasifikaciją“. Vaikų pulmonologija ir alergologija. 2016 m. gegužė, XIX tomas, Nr. 1 (6073–6079).

L. Griguola, L. Malinauskienė „Raudonų akių diferencinė diagnostika“ Alergija Astma Imunologija. 2017 1(8): 3-7.

L. Griguola, A. Chomičienė „Lėtinis Rinitas“; Alergija Astma Imunologija. 2018 1(9): 55-59.

L. Griguola, L. Malinauskienė „Kaip pritaikyti namų aplinką asmenims, įsijautrinusiems namų dulkių erkėms?“; Alergija Astma Imunologija. 2018 1(9): 62-64.

L. Griguola, K. Černiauskas „Sisteminis atopinio dermatito gydymas“; Alergija Astma Imunologija. 2019 1(10): 55-60.

L. Malinauskienė, L. Griguola „Alergijos diagnostika: naujausi tyrimo metodai“; 2019; ligos.lt; www.ligos.lt/lt/straipsniai/alergijos-diagnostika%3A-naujausi-tyrimo-metodai/

L. Malinauskienė, L. Griguola „Alergijos maistui diagnostika: kokios naujoves?“; 2019 ligos.lt; www.ligos.lt/lt/straipsniai/alergijos-maistui-diagnostika%3A-kokios-naujoves-/

L. Griguola „Naujos kartos miltelinis NEXThaler inhaliatorius“ 2020; astma.lt;

http://astma.lt/2020/05/04/naujos-kartos-miltelinis-nexthaler-inhaliatorius/

L. Malinauskienė, K. Černiauskas, K. Linauskienė, L. Griguola, A. Chomičienė, A. Blažienė „Skin testing with bendamustine: what concentration should be used?“; Allergy, Asthma & Clinical Immunology 16, 70 (2020).

Asociacijos:

• Nuo 2016 m. Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijos (EAACI) narys.

• Nuo 2016 m. Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos (LAKID) narys.

• Nuo 2019 m. Vilniaus krašto alergologų ir klinikinių imunologų draugijos (VAKI) narys.


Alergologė ir klinikinė imunologė Ana Kozlovska

Specializacija: Alergologė ir klinikinė imunologė, vaikų alergologė

Sritis: Vaikų ir suaugusiųjų

Užsienio kalbos: anglų, rusų

Veiklos licencija (-os), sertifikatai:
MPL-23660 Gydytojas vaikų alergologas išduota 2019-04-02.
MPL-18166 Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas išduota 2012.08.21; pratęsta 2017 09 07

Išsilavinimas, įgyta specialybė:

Vidurinis išsilavinimas – 2001m. Vilniaus M.Daukšos vidurinė mokykla.

Gydytojo profesinė kvalifikacija 2007m. (Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas).

Medicinos gydytojo profesinė kvalifikacija 2008m. (Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas).

Gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo kvalifikacija 2012m. (Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas).

Profesinė patirtis:

Alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūra 2008-2012. Vilniaus Universiteto ligoninė “Santariskių Klinikos”.

Medicinos gydytoja 2012m. Vilniaus Universiteto ligoninė « Santariskių Klinikos » Kraujo centras.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė nuo 2012m. iki 2021m. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė.

Gydytoja alergologo ir klinikinė imunologė, Alerginių ligų ir diagnostikos centras, nuo 2015-2016m.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, UAB AND klinika, nuo 2015m.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, UAB Endemic klinika, nuo 2018m. Iki 2019m.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, vaikų alergologė, UAB Inovatyvios alergologijos centras, nuo 2021m.

Gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, vaikų alergologė, UAB Imunodiagnostika, nuo 2021m.

Kvalifikacijos tobulinimas, stažuotės:
- Dažniausių odos ligų diagnostika ir gydymas 2019m.
- Gaivinimas ir kritinės būklės 2017m.

- Kvalifikacijos kėlimas Europos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos(EAACI) organizuojamuose kursuose: Vaistų alergija vaikams 2016m. Belgradas, Serbia.

Asociacijos:

- Nuo 2009 m. Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijos (EAACI) narė.

- Nuo 2012 m. Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos (LAKID) narė.

- Nuo 2019 m. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos narė.

Ana Kozlovska