menu

Apie mus

SVEIKI ATVYKĘ Į Allergomedica kliniką!

Allergomedica klinika – tai vieta, kur galite kreiptis ir sulaukti visapusiškos, profesionalios pagalbos. Klinika išskirtinai specializuojasi alerginių ligų diagnostikoje ir gydyme. Allergomedica klinikos laboratorijoje atliekami kraujo, odos ir odos lopo alergijos tyrimai padės ligą diagnozuoti, o gydytojo alergologo konsultacija – parinkti Jums tinkamiausią ligos suvaldymo ar gydymo planą. Gydytojai alergologai ir klinikiniai imunologai, laboratorijos specialistai ir mokslininkai dirba drauge spręsdami kiekvieno paciento individualią problemą.
Žinios apie alergines ligas ir jų diagnostiką nuolat kinta. Atsiranda vis nauji gydymo ir diagnostikos būdai, todėl kokybiškiausią pagalbą pacientui gali suteikti tik nuolat šioje srityje besitobulinantys specialistai.
Allergomedica klinikoje gydomi pacientai, sergantys tokiomis ligomis kaip alerginis rinitas, atopinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas, alerginė bronchų astma, dilgėlinė. Taip pat klinikoje Jums gali būti taikomas gydymas alergenui specifine imunoterapija (ASIT). Tai vienintelis gydymo būdas, gydantis pačią alerginės ligos priežastį – įsijautrinimą specifiniams alergenams. Gydant ASIT sumažėja bronchų astmos atsiradimo tikimybė, o jai jau esant stabdomas ligos progresavimas.

PLAČIAU APIE ĮMONĖS VEIKLĄ

Allergomedica klinika (UAB „Imunodiagnostika“) įkurta 2013 m., tikslu realizuoti ilgalaikę patirtį alerginių ligų diagnostikoje bei kurti inovatyvius alergijų diagnostikos produktus. Čia esančių laboratorijų infrastruktūros kūrimą dalinai finansavo Europos Sąjunga pagal INTELEKTAS LT+ projektą „Naujų produktų, skirtų diagnostikai, sukūrimas panaudojant mikrogardeles“. Projekto įgyvendinimo metu buvo įrengtos modernios laboratorijos ir įsigyta šiuolaikinė įranga.

Šiandien klinikoje yra trys pagrindiniai padaliniai – Alerginių ir imunologinių susirgimų konsultacinė klinika, Klinikinė-diagnostinė laboratorija ir Inovatyvių produktų kūrimo mokslinis padalinys. Alerginių ir imunologinių susirgimų konsultacinė klinika ir Klinikinė-diagnostinė klinikos laboratorija vieninteliai Lietuvoje atlieka alergijų diagnostinius tyrimus iš kraujo ir ant odos pagal šiandienines Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos rekomendacijas.

Mokslinio padalinio MTEP (mokslinė technologinė ir eksperimentinė plėtra) orientuota į naujų diagnostinių sistemų, skirtų alergijos diagnostikai in vitro metodais, kūrimą. Šiuo metu mokslo padalinys pradėjo įgyvendinti naują projektą pagal LVPA (Lietuvos Verslo paramos Agentūra) vykdomą priemonę INTELEKTAS LT – „Inovacijos alergijų diagnostikoje“.

Pagrindinis projekto uždavinys – sukurti nanotechnologiniais principais paremtas inovatyvias mikrogardeles, kurių pagalba galima būtų nustatyti paciento jautrumą dažniausiai pasitaikantiems maisto, įkvepiamiems ir buitiniams alergenams.

Kuo gi pranašesnės naujo tipo diagnostinės sistemos už šiandienines? Visų pirma, tyrimui pakaktų daug mažiau paciento tiriamo kraujo (užtektų vos kraujo lašo), tyrimo laikas sutrumpėtų nuo kelių dienų iki kelių valandų, o tyrimo rezultatai būtų itin tikslūs ir išsamūs.

Vykdydami šį projektą mūsų mokslininkai glaudžiai bendradarbiauja su VU Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos institutu, prof. A. Žvirblienės vadovaujamu Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriumi. Šio skyriaus mokslininkai turi ilgametę patirtį monokloninių antikūnų kūrimo srityje, yra paskelbę daugybę tarptautinių publikacijų ir patentų. Jų sukurtus produktus naudoja žinomi įvairių diagnostinių rinkinių gamintojai. Mūsų projekte ši mokslininkų grupė kuria monokloninių antikūnų kolekcijas, kurių pagalba bus užtikrinama naujų diagnostinių rinkinių kokybė.

Be jau minėtų projektų, klinikos mokslinėje laboratorijoje yra atliekamas unikalus, analogų Lietuvoje neturintis, alergiškų žmonių biomedicininis tyrimas. Tyrimo metu alergiškų žmonių kraujas yra ištiriamas dėl įsijautrinimo 18-ai skirtingų alergenų ir net 38-iems jų komponentams. Tai leis mokslininkams ir medikams detaliau sužinoti pagrindines Lietuvos žmonių populiaciją įjautrinančias priežastis (alergenus) bei parinkti tinkančius imunoterapinius vaistus. Tyrimas vykdomas kartu su VšĮ VU ligoninės Santaros klinikų Pulmunologijos ir alergologijos centru.

Allergomedica klinikos mokslinėje ir klinikinėje laboratorijoje savo mokslinius tyrimus bakalauro ir magistro studijoms atlieka VU Gamtos mokslų bei Medicinos fakultetų studentai.

Taigi, išsami ir tiksli alergijos diagnostika yra mūsų, aukštųjų technologijų centro, pagrindinis tikslas, kurio siekiame nuolat bendradarbiaudami su Lietuvos alergologais ir pasaulyje pirmaujančiomis šioje srityje kompanijomis: suomiais Thermo Scientific Phadia bei amerikiečiais Hitachi Chemical Diagnostics. Vienas naujausių ir unikalių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje mūsų sukurtų produktų yra personalizuota alergijos diagnostikos programa Allergomedica, kurią galima įsigyti internete, o kraujo mėginį priduoti artimiausiose mūsų partnerių klinikose ar laboratorijose, esančiose net 16-oje Lietuvos miestų.

----------------

Allergomedica klinikos laboratorija turi Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT) išduotą licenciją (Nr. 3788), suteikiančią teisę teikti bendrosios asmens sveikatos priežiūros – laboratorinės diagnostikos paslaugas. Laboratorijoje atliekami tyrimai yra validuoti, be to, dalyvaujame išorinėje kontrolėje.

UAB „Imunodiagnostika“ įgyvendina projektą „Inovatyvūs įrankiai alergijų diagnostikai ir gydymui” (projekto Nr. J05-LVPA-K-03-0086) pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. J05-LVPA-K „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“, kuris yra finansuojamas iš Europos Regioninės plėtros fondo. Projekto tikslas - sukurti pasaulio mastu inovatyvų, biotechnologinę komercinę vertę turintį produktą - rekombinantinius baltymus su tinkamomis diagnostikai reagentų savybėmis. Projekto metu įmonė papildys savo turimą infrastruktūrą nauja įranga, kurios pagalba bus vykdomi moksliniai tyrimai ir kuriamas naujas produktas. Projekto metu kuriami rekombinantiniai baltymai/alergenai atitiks sparčiai besikeičiančias rinkos realijas:
• Sukurta technologija leis ekonomiškai ir standartizuotai gaminti didelius kiekius rekombinantinių alergenų, kurie bus pranašesni už gaminamus kitais metodais.
• Sukurti aukšto imunoreaktyvumo rekombinantiniai alergenai reikšmingai pagerintų diagnostinių testų jautrumą ir specifiškumą;
• Augalų sistemoje sukurti rekombinantiniai alergenai/baltymai pakeistų natyvius alergenų baltymus imunoterapijoje.

Kas mes ir kuo dar užsiimame skaitykite plačiau:

Plačiau

3 kertiniai principai, kurių laikomės


Įrodymais pagrįsta medicina

Vadovaujamės naujausia, tačiau kliniškai paremta ir įrodymais pagrįsta medicina.

Kokybė

Siekiame maksimalių rezultatų pacientams, bendradarbiaudami su pasaulyje pirmaujančiomis alergijos srityje kompanijomis.

Prieinamumas

Inicijuojame mokslo pažangą šalyje, kad išsami alergijos diagnostika taptų prieinama visiems.

Komanda


Susipažinkite su pagrindiniais mūsų komandos nariais

Kęstutis Černiauskas

Kęstutis Černiauskas | Alergologas ir klinikinis imunologas

Alergologas ir klinikinis imunologas Kęstutis Černiauskas dirba Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose bei Allergomedica klinikoje. Stažavosi alergologijos mokyklose Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Kasmet tobulina žinias Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų, Lietuvos pulmonologų, Lietuvos dermatovenerologų draugijų bei Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos draugijos konferencijose.

Aurelija P.

Aurelija Pultinevičienė | Produkto vadovė

Allergomedica produkto vadovė Aurelija Pultinevičienė 2013 m. įgijo finansų ir apskaitos bakalaurą, tačiau informacinių technologijų srityje dirba jau 8 metus, kasmet dalyvauja technologijų, inovacijų ir startuolių konferencijose bei mokymuose, yra sertifikuota vartotojų patirties akademijos (UX Academy) kursų dalyvė, produktų vadovų „ProductTank Vilnius“ draugijos narė ir nuolatinė seminarų dalyvė. Yra atsakinga už pagrindinį Allergomedica klinikos produkto „Allergomedica“ sukūrimą, vystymą bei plėtrą, produkto pardavimus, marketingą ir sklandų klientų aptarnavimą.

Medicinos biologė Megė Černiauskienė

Megė Černiauskienė | Medicinos biologė

Megė Černiauskienė įgijo visuomenės sveikatos specialybės bakalaurą Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir medicinos biologijos specialybės magistrą Vilniaus Universitete. Allergomedica klinikos klininėje laboratorijoje yra atsakinga už kokybišką laboratorinių tyrimų parinkimą, jų atlikimą, interpretaciją, laboratorinių tyrimų procesų valdymą bendradarbiaujant su gydytojais bei procesų tobulinimą. Megė dalyvauja akademinėje veikloje - Vilniaus universitete, Medicinos fakultete, fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos katedroje, dirba kaip medikė tyrėja.

Alergologė Neringa Stirbienė

Neringa Stirbienė | Alergologė ir klinikinė imunologė

Alergologė ir klinikinė imunologė Neringa Stirbienė dirba Vaikų ligoninėje, VUL Santaros klinikų filiale, „Medicinos diagnostikos ir gydymo centre“ bei mūsų Allergomedica klinikoje, studijuoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto doktorantūroje (tyrimo sritis - vaikų alergija vaistams). Stažavosi Amsterdamo universiteto ligoninėje (Academisch Medisch Centrum), Nyderlanduose, domisi naujaisiais alergologijos pasiekimais, aktyviai dalyvauja konferencijose Lietuvoje ir užsienyje.

Indrė Kučinskaitė-Kodzė

Indrė Kučinskaitė-Kodzė | Vyresnioji mokslo darbuotoja

Gamtos mokslų daktarė Indrė Kučinskaitė-Kodzė dirba vyresniąja mokslo darbuotoja Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre ir Allergomedica klinikos mokslinėje laboratorijoje. Kartu su Allergomedica klinikos moksline grupe kuria inovatyvias alergijų diagnostikos sistemas. Specializacija – diagnostinių sistemų komponentų kūrimas, analizė ir taikymas. Nuolat domisi naujausiais alergijų diagnostikos ir imunoterapijos moksliniais pasiekimais.

Agnė Stankevičiūtė | Mokslo darbuotoja- Medicinos biologė

Agnė Stankevičiūtė įgyjo medicininės ir veterinarinės biochemijos specialybės bakalaurą Lietuvos sveikatos mokslų universitete bei medicinos biologijos specialybę Vilniaus universitete. Atliko mokslinius tiriamuosius darbus „RUNX3 ektopinės raiškos vektorių kūrimas ir jų panaudojimas tiriant RUNX3 poveikį glioblastomos ląstelėms“ bei „Folikulinių T limfocitų-pagalbininkų imunofenotipo paplitimas žmogaus kraujyje ir kaulų čiulpuose esant neoplastiniams ir reakciniams limfocitų pokyčiams“. Dalyvauja inovatyvios alergijų diagnostikos sistemos kūrime. Yra atsakinga už kokybišką laboratorinių tyrimų parinkimą bei jų atlikimą, interpretaciją.

Aistė Imbrasaitė

Aistė Imbrasaitė | Mokslinės laboratorijos laborantė

Vilniaus Universiteto biochemijos bakalaurė Aistė Imbrasaitė dirba Allergomedica klinikos mokslinėje laboratorijoje laborante, yra atsakinga už laboratorinius tyrimus, jų tobulinimą ir už bendros tvarkos palaikymą Allergomedica klinikos mokslinėje laboratorijoje.

Justina Čerkasovienė

Justina Čerkasovienė | Medicinos biologė

Justina Čerkasovienė įgijo medicinos biologijos magistro laipsnis Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, atliko mokslinius tiriamuosius darbus „Karbapenemams atsparių enterobakterijų fermentų genų tyrimas tikralaikės PGR metodu“ ir „Betaino poveikis reumatoidiniu artritu sergančių žmonių sinovijos fibroblastams in vitro“, dalyvauja įvairiose laboratorinės diagnostikos konferencijose. Yra atsakinga už kokybišką laboratorinių tyrimų parinkimą ir jų atlikimą bei interpretaciją.

Margarita Paulauskienė | Gydytoja alergologė - klinikinė imunologė

Margarita Paulauskienė medicinos studijas baigė 2014m. Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir pasirinko tolimesnę alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūros studijų kryptį.  2018m. Baigusi šias rezidentūros studijas įgijo gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo profesinę kvalifikaciją. Rezidentūros metu dirbo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų imunologijos ir alergologijos klinikoje. Studijų metu domėjosi įvairiomis temomis – lėtine idiopatine dilgėline, alerginiu rinitu bei astma,  įgimtais imunodeficitais – šiomis temomis išpausdino publikacijas, vykdė mokslinius darbus. Nuolat dalyvauja Lietuvos ir užsienio mokslinėse konferencijose, yra Lietuvos alergologų ir klininių imunologų draugijos bei Europos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos jaunoji narė.

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Susisiekite su mumis

Scroll to Top